Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

ایده‌ی سریال Stranger Things دزدی است – شکایت از سازندگان در دست بررسی

0

سریال Stranger Things یکی از موفق‌ترین سریال‌های شبکه‌ی نت‌فلیکس بوده است، اما حالا بر اساس شکایت یکی از همکاران قدیمی خالقین این سریال، ظاهرا ایده‌ی این سریال محبوب و پربیننده دزدی است! در ادامه با گیم‌نیوز همراه باشید.

«چارلی کسلر» کارگردانی است که علیه دو براد خالق سریال شکایت کرده است. او ادعا کرده که آن‌ها ایده‌ی او را که قبلا در همکاری پروژه‌ای که با هم داشته‌اند مطرح کرده دزدیده‌اند. فیلمی با محتوای علمی تخیلی در یک پایگاه نظامی که با آزمایشات دولت به فاجعه‌ای بدل می‌شود قرار بوده برای اکران در سینماها تهیه شود. «کسلر» یک نسخه‌ی کوتاه از این فیلم را به نام The Montauk Project کارگردانی کرده است.

او ظاهرا در یک میهمانی در جشنواره فیلم تریبکا در سال 2014 در این رابطه با «مت» و «راس دافر» صحبت کرده است. بنا به ادعای او، در این میهمانی «کسلر» در مورد “فیلمنامه، ایده‌ها و داستان” پروژه‌اش صحبت کرده است. به نظر او در آن موعد یک قرارداد ضمنی بین آن‌ها بوده است.

در سال 2015 برادران دافر سریال Stranger Things را به نت‌فلیکس می‌فروشد و در آن موقع حتا نام Montauk را بر روی آن می‌گذارند. این سریال ابتدا قرار بود در منطقه‌ی Montauk در لانگ آیلند بگذرد. اما بعدا به ایندیانا منتقل شد.

با توجه به متن شکایتنامه، ایده‌ی کسلر برای Montauk شامل برخی از مواردی که بعدا در سریال Stranger Things نشان داده شدند می‌شود. از این جمله می‌شود به پسر جوانی که به طوری مرموز ناپدید می‌شود و بعدا مشخص می‌شود در جریان یک پروژه دولتی تحقیقاتی بر روی کودکان درگیر شده است اشاره کرد.

بر اساس گزارش Spin وکیل آقای کسلر، «مایکل کرنان» در اظهار نظری گفته که برادران دافر مبالغ هنگفتی از قبل تهیه‌ی این سریال بر اساس ایده‌های کسلر به جیب زده‌اند. تیم حقوقی برادران دافر در مورد این شکایت گفته که ادعای کسلر «کاملا بی‌اساس» است.

الکس کوهنر وکیل برادران دافر گفته است:

برادران دافر نه تنها فیلم کوتاه آقای کسلر را ندیده‌اند که در مورد هیچ پروژه‌ای با ایشان صحبت نکرده‌اند. این تنها تلاشی است برای بهره‌مند شدن از تلاش و خلاقیت دیگران.

کسلر در پی گرفتن خسارت از برادران دافر است و همچنین از آن‌ها خواسته هرگونه اطلاعات و ابزار مرتبط با این پروژه که در اختیار آن‌ها است را نابود کنند.

منبع gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.