Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

مایکروسافت کدام اطلاعات شما را با ناشرین به اشتراک خواهد گذاشت؟

0

مانند سونی، مایکروسافت هم دارد در رابطه با اطلعاتی که از کاربران ایکس‌باکس می‌گرد شفاف‌تر می‌شود و جزئیاتی درباره‌ی این که در چه شرایطی این اطلاعات را با ناشرین به اشتراک می‌گذارد منتشر می‌کند. دفعه‌ی بعدی که کنسول خود را روشن می‌کنید با صفحه‌ای مواجه خواهید شد که سیاست‌های مایکروسافت در قبال حریم خصوصی و به اشتراک گذاری اطلاعات را برای شما بازگو خواهد کرد. در انتهای این مطلب می‌توانید لیست کامل اطلاعاتی که مایکروسافت ممکن است به اشتراک بگذارد را ببینید. با ما همراه باشید.

در این صفحه گفته می‌شود که اگر مشغول بازی کردن عنوانی باشید که ایکس‌باکس لایو در آن فعال باشد، مایکروسافت ممکن است برخی اطلاعات راجع به شما و عادت‌های بازی کردنتان را با ناشر همان بازی یا برنامه به اشتراک بگذارد. اطلاعاتی که ممکن است به دست ناشر برسند شامل کشور محل زندگی، محدوده‌ی سنی شما، اطلاعات پروفایل ایکس‌باکس شما مانند گیمر تگ و آواتار، و اطلاعاتی درباره‌ی این که چه تعداد اچیومنت را آزاد کرده‌اید و یا چه مقدار زمان را در یک برنامه یا بازی گذرانده‌اید می‌شود. مایکروسافت همچنین ممکن است اطلاعاتی درباره‌ی اعمال قانون علیه پروفایل شما را نیز به اشتراک بگذارد.

علائه بر این، مایکروسافت گفته است که ممن است اطلاعاتی مانند ارتباطات و تعاملات شما با دیگر کاربران را نیز با نشاران به اشتراک بگذارد. البته مشخص نشده که این بخش مربوط به پیام‌های متنی و صوتی است یا خیر. همچنین مایکروسافت ممکن است نام حقیقی شما را نیز در صورتیکه از آن استفاده کرده باشید با ناشران به اشتراک بگذارد.

مایکروسافت در ادامه می‌گوید که این شرکت کنترلی در رابطه با این که ناشرین پس از دریافت این اطلاعات با آن‌ها چه کار می‌کنند ندارد. این موضوع با توجه به سیاست‌های ناشر مربوطه درباره‌ی حفظ حریم خصوصی مشخص می‌شود.

اگر بخشی از این اطلاعات به نظر شما خطرناک و یا نگران‌کننده است، کاری وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. شما می‌توانید با گرفتن دسترسی از طریق کنسول و یا وبسایت، مانع از به اشتراک‌گذاری اطلاعات برنامه‌ها و بازی‌های خود با ناشرین شوید.

این بیانیه‌ی اخیر مایکروسافت پس از اعلامیه‌ی مشابهی که از سوی سونی منتشر شده بود به اطلاع کاربران رسیده است. سونی نیز به کاربران درباره‌ی متدهای جمع‌آوری اطلاعات خود اخطار داده بود. فعالیت‌های این دو شرکت به خاطر رسوای عظیم اخیر فیس‌بوک در زمینه‌ی به اشتراک‌گذاری اطلاعات رخ داده‌اند.

در این ماه، مایکروسافت به طرفداران اطلاع داده بود که اطلاعات واضح‌تر درمورد شیوه‌های به‌‌اشتراک‌گذاری اطلاعات در راه است. این شرکت در پستی در بلاگ خود درباره‌ی تغییرات پیش‌رو گفته بود:

ما همچنین به اطلاع شما خواهیم رساند که تحت چه شرایطی و چگونه اطلاعات شما را با بازی‌سازان، ناشرین و دیگر شرکت‌ها به اشتراک خواهیم گذاشت تا شما بتوانید به صورت آنلاین بازی کنید.

در ادامه متن کامل سیاست‌های حریم خصوصی مایکروسافت را خواهیم خواند:

 

اگر شما از بازی‌ای استفاده کنید که ایکس‌باکس لایو در آن فعال شده باشد، مایکروسافت ممکن است بعضی اطلاعات را با ناشر آن بازی به اشتراک بگذارد تا بتواند تجربه‌ی آنلاین شما را بهتر کند، بازی یا برنامه‌ را بهبود ببخشد، مشکلات را شناسایی کند، امکان پشتیبانی فراهم شود و یا شما را با دیگر کاربران متصل کند.

اطلاعاتی که ممکن است به اشتراک بگذاریم شامل موارد زیر هستند:

  • اطلاعاتی محدود راجع به اکانت مایکروسافت شما، مانند کشور و محدوده‌ی سنی.
  • اطلاعات پروفایل ایکس‌باکس مانند نام کاربری، گیمرتگ، پروفایل گیمر و آواتار‌ها.
  • اطاعاتی راجع به بازی کردن یا استفاده‌ی شما از برنامه؛ مانند اچیومنت‌های آزاد شده، زمان صرف شده در یک بازی یا برنامه، حضور، اطلاعات بازی و رنکینگ‌ها و اعمال قانون‌ها علیه شما در بازی یا برنامه.
  • اطلاعات اجتماعی شما مانند عضویت در کلوپ‌ها، دوستان، کاربرانی ک با آن‌ها بازی کرده‌اید و اطلاعاتی راجع به تعاملات و ارتباطات شما.
  • اطلاعاتی راجع به عملکرد بازی یا برنامه روی کنسول، شامل گزارش‌های خطا.
  • اطلاعاتی راجع به محتوایی که شما خلق می‌کنید و در بازی یا برنامه آپلود کرده و یا به اشتراک می‌گذارید.
  • اطلاعات دیگری مانند عکس‌ها و اسم حقیقی شما که می‌توانید در تنظیمات انتخاب کنید آیا مایل هستید این اطلاعات را به اشتراک بگذارید یا خیر.

 

ناشرین و توسعه‌دهندگان ثالث به صورت مستقل از این اطلاعات استفاده می‌کنند و نحوه‌ی استفاده‌ی آن‌ها و شیوه‌های به اشتراک گذاریشان توسط سیاست‌های حریم خصوصی خودشان مشخص می‌شوند. لطفا وقت گذاشته و سیاست‌های آن‌ها را بررسی کنید. شما می‌توانید از طریق صفحه‌ی این بازی‌ها در فروشگاه مایکروسافت به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. برای کسب اطلاعات در رابطه با بازی‌هایی که توسط مایکروسافت منتشر شده‌اند، لطفا به وبسایت privacy.microsoft.com مراجعه کنید.

اگر می‌خوهید که مانع از به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات توسط یک بازی یا برنامه با ناشر شوید، تمامی بازی‌ها و برنامه‌های آن را از روی دستگاه‌هایتان حذف کنید. همچنین با مراجعه به این آدرس، می‌توانید دسترسی برخی از ناشرین به اطلاعات خود را قطع کنید.

 

منبع Gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.