Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

تماشا کنید: صحنه‌های سریال بازی تاج و تخت چگونه خلق شده‌اند؟

پیش‌تر در مطلبی برخی از طراحی‌های هنری مرتبط‌ با فصل آخر سریال بازی تاج و تخت را با هم مرور کرده بودیم. این بار به سراغ جلوه‌های ویژه‌ی به‌کاررفته در آخرین فصل این سریال خواهیم رفت.

رودیو اف‌ایکس یکی از استودیو‌هایی است که در سرتاسر جهان دفتر دارد. از خدمات این استودیو برای ساختن برخی از بزرگ‌ترین صحنه‌های سریال بازی تاج و تخت، مانند نبرد‌های دریایی و رژه‌ی نامردگان به سمت دیوار برای نابود کردن آن استفاده شده است.

این استودیو درباره‌ی صحنه‌ی آخر سریال بازی تاج و تخت گفته است:

برای فروریختن دراماتیک دیوار، ما اندازه‌‌ی دیوار را به دست آوردیم و آن را طی چندین مرحله فیلم‌برداری کردیم تا بتوانیم اندازه‌ی بسیار بزرگ‌ آن را پوشش دهیم. ما دیوار را به سه قسمت تقسیم کردیم. اولین قسمت نزدیک‌ترین آن‌هاست که در بالاترین کیفیت ممکن تخریب می‌شود. بخش دوم، بخش میانی دیوار است که سالم باقی ماند و همچنان بالاترین کیفیت را داشت. در نهایت هم دورترین بخش دیوار با کیفیت پایین بود که به عنوان پایه برای طراحی دیجیتالی استفاده شده است.

ما نمای اولیه و زمان‌بندی فروریختن دیوار را دریافت کردیم و سپس در استودیو لایه‌های مختلف افکت روی آن قرار داده شد. هنرمندان ما در استودیو تکه‌های ریز جداشده از دیوار، دود و آتشی که با دیوار برخورد می‌کرد را اضافه کردند. تیم ما برای قسمت فروریختن دیوار، تکه‌های ریز جداشده، برف پودری و پرتابه‌های آی را که به خاطر برخورد یخ به سطح آن به اطراف پرتاب می‌شد را ساختند. برای ساختن نفس آتشین آبی اژدهای یخی از آتش واقعی استفاده شده بود و در رنگ آن تغییراتی اعمال شد.

صحنه‌ی فروریخته شدن دیوار توسط اژدهای یخی به اندازه‌ای قابل‌تحسین بود که توانست جایزه‌ی «بهترین جلوه‌ی ویژه در یک قسمت سریالی» را از طرف VES (جامعه‌ی جلوه‌های بصری) را برای این استودیو به ارمغان بیاورد.

پیش‌تر میسی ویلیامز، بازیگر نقش آریا استارک، گفته بود که می‌داند پایان سریال بازی تاج و تخت چگونه خواهد بود. این در حالی است که مسئولین شبکه اعلام کرده بودند چندین پایان مختلف برایاین سریال فیلم‌برداری خواهد شد تا هیچ کس نتواند بداند سریال چگونه به اتمام می‌رسد. برای دنبال کردن تمامی اخبار و مطالب مرتبط با سریال بازی تاج و تخت، به این لینک مراجعه کنید.

منبع Kotaku
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.