Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

بر اساس گزارش کاربران دسترسی به سرویس استریم توئیچ در ایران مسدود شد [آپدیت شد]

0

بدون شک مهم‌ترین سرویس استریم بازی‌ها و شناخته شده‌ترین آن‌ها، توئیچ (به نشانی twitch.tv) است که مخاطبان و کاربران بسیاری دارد. این سرویس حالا در ایران از همیشه شناخته‌شده‌تر است و بسیاری از استریمرهای ایرانی در این شبکه به فعالیت می‌پردازند. بر اساس گزارش کاربران، دسترسی به این سرویس از صبح امروز در ایران مسدود شده است. در ادامه با گیم‌نیوز همراه باشید.

به‌روزرسانی: ظهر امروز کاربران و خبرگزاری‌های مختلف از برطرف شدن این محدودیت برای دسترسی به شبکه‌ی توییچ در ایران خبر داده‌اند. در حال حاضر وبسایت توییچ به نشانی twitch.tv در ایران بدون محدودیت قابل دسترسی است.

اگرچه مدتی پیش هم این سرویس یک بار فیلتر و بعد دسترسی به آزاد شده بود، به گفته‌ی کارشناسان در آن زمان، این مسئله از اهمیت کم‌تری برخوردار بود و حالا با توجه به افزایش تعداد کاربران و همچنین استریمرهای ایرانی فعال در این شبکه، موضوع متفاوت است. ظاهرا از صبح امروز دسترسی به تارنمای فراخوانده شده برای اغلب ISPهای کشور (بخوانید همه، چون به هر حال ظرفیت آزمایش همه وجود ندارد) مقدور نیست. شما با ارسال درخواست ورود به سایت twitch.tv با صفحه‌ی مشهور پیوندها مواجه می‌شوید.

پیش از این هم، در حدود یک ماه پیش دسترسی به سرویس استریم توئیچ برای کاربران برخی از سرویس‌دهنده‌های اینترنتی مسدود شده و آن‌ها به صفحه‌ی پیوندها هدایت می‌شدند. با این وجود، این مشکل برای همه‌ی کاربران وجود نداشت، تا این‌که امروز این اتفاق فراگیر شده است.

برخی از کاربران معتقدند که این اقدام به دلیل آغاز به کار سرویس‌های مشابه فارسی در ماه‌های اخیر و تلاش آن‌ها برای تصاحب جایگاه توئیچ بوده است. اگرچه مطرح کردن چنین ادعایی تقریبا هیچ پایه و اساسی ندارد، این اولین بار نیست که کاربران چنین اعتقادی دارند و ضمنا همزمانی این اتفاقات و مهم‌تر از آن، مشخص نبودن دلیل مسدود شدن دسترسی کاربران بی‌شمار این سرویس، به این شایعات دامن می‌زند.

سرویس استریم توئیچ در ایران

سرویس twitch.tv در ایران در حال حاضر سرویس‌های مشابهی از جمله آپارات گیم و استریم‌جی دارد. آیا موضوع فیلتر شدن این شبکه با جدی شدن فعالیت این سرویس‌های داخلی ارتباطی دارد؟ نظر خود را با گیم‌نیوز در میان بگذارید.

گفتنی است که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که پیش از این مانع فیلتر ماندن بازی کلش او کلنز در ایران شده بود و تلاش‌هایی در جهت رفع این محدودیت انجام داد، باید این موضوع را نیز پیگیری کند. خبرنگاران در توئیتر رسما از کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد خواسته‌اند پیگیر این موضوع باشد. اخبار تکمیلی را در گیم‌نیوز خواهید خواند.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

5 × یک =