Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

الکترونیک آرتز به خاطر لوت‌باکس تحت تحقیقات قضایی قرار می‌گیرد

0

دولت بلژیک که قبلا اعلام کرده بود لوت‌باکس‌ها را نوعی از قمار به حساب می‌آورد، شرکت الکترونیک آرتز را تحت تحقیقات قضایی قرار داده است. این شرکت در ماه آوریل گفته بود که لوت‌باکس‌ها را برای تطبیق با قوانین ضد قمار در کشور بلژیک از بازی فیفا 18 حذف نخواهد کرد.

در ماه آوریل کمیسیون ویدئو گیم کشور بلژیک اعلام کرد که لوت‌باکس‌هایی که در بازی‌های فیفا 18، Overwatch و کانتر استرایک مشاهده می‌شوند، مصداق «بازی غیرقانونی شانس» هستند و در این کشور غیرقانونی محسوب می‌شوند.

در واقع، عدم وجود تمهیدات لازم در این بازی‌ها برای اطمینان از عدم دسترسی افراد زیر سن بلوغ به ابزار قمار، خلاف قانون بوده و این بازی‌ها را اساسا غیرقانونی می‌سازند.

به همین خاطر، بلیزارد، والو و 2K Games همگی امکان استفاده و خرید لوت‌باکس‌ها در بازی‌های خود در کشور بلژیک را غیرفعال ساختند تا با قوانین داخلی این کشور هماهنگ شوند. با این‌حال، الکترونیک آرتز هیچ اقدامی نکرده و در نتیجه حالا مورد تعقیب قرار گرفته است.

داستان عمومی شهر بروسل، پرونده‌ای را علیه الکترونیک آرتز کلید زده که در صورتِ ادامه وکلای این شرکت بزرگ را به دادگاه خواهد کشاند.

کمیسیون ویدئو گیم بلژیک لوت‌باکس‌ها را به این دلیل مصداق قمار می‌داند که بازی‌کننده پیش از خرید نمی‌داند که با باز شدن این جعبه‌ها چه چیزی در انتظار او خواهد بود.

الکترونیک آرتز اما چنین عقیده‌ای ندارد. اندرو ویلسون، رییس شرکت EA در ماه آوریل گفته بود:

بازی‌های ما با رعایت اخلاق و قانون در سراسر جهان ساخته و عرضه شده‌اند و ما در نظر گرفتن این بازی‌ها به عنوان هر شکلی از قمار را قبول نمی‌کنیم.

وی در ادامه توضیح داده که چرا از نظر آن‌ها خرید لوت‌باکس‌ها در بازی فیفا 18 قمار نیست و می‌گوید: «بازی‌کنندگان می‌دانند که هر بار چه تعدادی آیتم در هر بسته در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد؛ و به هیچ نحوی نمی‌توانند این آیتم‌ها را به فروش برسانند و به پول واقعی یا مجازی تبدیل کنند».

با گیم‌نیوز همراه باشید.

منبع eurogamer
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

دو × سه =