Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

نماینده ایران در اسکار ۲۰۱۹ بدون تاریخ بدون امضا شد!

0

پس از بازبینی تعدادی از فیلم‌های سال گذشته، هیئت انتخاب فیلم ایران، نماینده ایران در اسکار 2019 را اعلام کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که در سایت بنیاد سینمایی فارابی منتشر شده است، این هیئت فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» ساخته‌ی وحید جلیلوند را به عنوان نماینده‌ی ایران در مراسم اسکار 2019 برگزیده است.

فیلم بدون تاریخ، بدون امضا یکی از فیلم‌های اکران شده در سال گذشته است که پیش از این در جشنواره‌های بین‌المللی حضور داشت و چهره‌ی شناخته‌شده‌ای است.

انتخاب این فیلم به عنوان نماینده ایران در اسکار 2019 در حالی انجام شده که برخی معتقد بودند ایران باید امسال مراسم اسکار را تحریم کند. با این‌حال، در بیانیه‌ی فارابی آمده است:

امسال خروج یک جانبه امریکا از برجام، و برقراری تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه علیه مردم و نظام ایران بر جدیت این بحث و طرح پیشنهاد تحریم اسکار افزوده است.

با این‌حال، کناره‌گیری از شرکت در این مراسم بزرگ سینمایی، از نظر هیئت انتخاب و تصمیم ‌گیرندگان این امر، موضوعی منتفی به ضرر منافع ملی و فرهنگی ایران برشمرده شده است.

سینمای آمریکا و به ویژه اعضای آکادمی در وجه غالب خود، در کنار اکثریت مطلق مطبوعات و رسانه‌های آمریکایی از جمله کانون‌های مؤثر مخالفت، نقد و افشاگری علیه دولت عوام‌گرای ترامپ، و سیاست‌های نژادپرستانه و یک جانبه‌گرایانه او هستند.

بدین ترتیب فیلم بدون تاریخ، بدون امضا امسال در بخش «بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان» به رقابت خواهد پرداخت. امید است این فیلم بتواند به مرحله‌ی نهایی راه پیدا کرده و توجه سینماگران مطرح دنیا و آمریکا را به خود جلب کند.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

2 × 4 =