Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

درخواست نویسنده رمان ویچر برای دریافت ۱۶ میلیون دلار حق نشر بیشتر توسط CD Projekt رد شد

0

استودیو سی‌دی پراجکت رد درخواست نویسنده رمان ویچر مبنی بر پرداخت پول بیشتر را رد کرده است. با گیم‌نیوز در ادامه همراه باشید.

آندری ساپکوفسکی، نویسنده لهستانی رمان‌های دنیای ویچر است که مجموعه بازی‌های بسیار موفق استودیو سی‌دی پراجکت رد براساس آن‌ها ساخته شده است. توافق میان ساپکوفسکی و سی‌دی پراجکت مبتنی بر این بوده که این استودیو با پرداخت مبلغی، حق استفاده از داستان‌های ویچر را در اختیار بگیرد؛ مبلغی که بسیار ناچیز بوده و ساپکوفسکی فرصت شریک شدن در سود فروش بازی‌ها را از دست داده است.

ساپکوفسکی و وکلایش ادعا کرده‌اند که مبلغ توافق‌شده تنها شامل قسمت اول بازی می‌شده و استودیو لهستانی باید میلیون‌ها دلار دیگر برای دنباله‌ها و بسته‌های الحاقی بازی بپردازد. در بیانیه خطاب به سی‌دی پراجکت، ساپکوفسکی اذعان داشته که مستحق ۵ الی ۱۵ درصد سود فروش بازی‌هاست و این استودیو باید ۶۰ میلیون زلوتی لهستان (معادل ۱۶ میلیون دلار آمریکا) به وی بدهکار است.

حال استودیو سی‌دی پراجکت رد اذعان داشته که مبلغ درخواستی نویسنده رمان ویچر را منطقی نمی‌داند و حاضر به پرداخت آن نیست، چرا که پیش‌تر به‌صورت کاملاً قانونی حقوق مربوط به این اثر را پرداخت کرده است. این استودیو تأکید کرده مایل است روابط خوبی با نویسنده‌هایی که بازی‌هایش با الهام از آثار آنها ساخته شده داشته باشد، اما تنها با رعایت و احترام گذاشتن به توافق‌ها و قرارداد‌های پیشین.

از آن سو، مؤسسه حقوقی که جهت منافع آقای ساپکوفسکی در این پرونده کار می‌کند، عزم جدی برای پیگیری طولانی مدت این موضوع داشته و همچنین مدارک محکم و مستدلی نیز برای اثبات حقانیت وی در اختیار دارد. بدین ترتیب، آندری ساپکوفسکی و تیم حقوقی‌اش تا احقاق حقوق کامل این نویسنده لهستانی از پا نمی‌نشینند.

منبع VG247
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

11 − 7 =