Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

معرفی ۶ انیمه کمدی فوق‌العاده که کم‌تر شناخته شده‌اند

0

در آخرین قسمت این سری مقالات به انیمه‌های کمتر شناخته شده در ژانر کمدی می‌پردازیم. در قسمت اول، انیمه‌های ژانر اکشن و ماجرایی را معرفی کردیم. در قسمت پیشین این مقاله نیز، انیمه‌های فوق‌العاده‌ای در ژانر درام و عاشقانه که کمتر شناخته شده‌اند را مرور کردیم و این بار نوبت معرفی 6 انیمه کمدی فوق‌العاده است که کم‌تر شناخته شده‌اند. در ادامه با گیم‌نیوز همراه باشید.

 

Ouran High School Host Club

انیمه Ouran High School Host Club مانند بسیاری از انیمه‌های شوجو یا دخترانه عنوانی به رنگ صورتی دارد که به گلبرگ‌های گل رز مزین شده است. وجه متمایز این انیمه، داستانش است: دختری به نام هاروهی با پسرهایی برخورد می‌کند، گلدان گران قیمت آنها را می‌شکند، چون هیچ پولی برای جبران خسارت ندارد در نتیجه خودش را یک پسر جوان جا زده و به عنوان میزبان در کلوب آنها کار می‌کند تا قرضش را بدهد. شخصیت‌های این انیمه در عموم ظاهری معمولی و دوست داشتنی دارند ولی در پس پرده شخصیت‌های آنها پیچیده‌تر است و این تضاد موقعیت‌های کمدی زیادی را خلق می‌کند. داستان‌های فرعی، وضعیت کلاس و مدرسه هاروهی، رفتارهای عجیب همکلاسی‌هایش همگی باعث خلق انیمه‌ای پر از خنده و طنز می‌شود. به همین خاطر حتی بعد از ده سال این انیمه ۲۶ قسمتی جذابیت خود را از دست نداده است.

 

Little Witch Academia

Little Witch Academia اول فیلم کوتاهی بود که توسط انیمه میرای در پروژه ۲۰۱۳ آن شرکت تولید شد. انیمه میرای سرمایه کار برای انیمه‌سازان تازه کار را فراهم می‌کند. این فیلم کوتاه ساخته یوه یوشیناری آن قدر مورد توجه و تشویق قرار گرفت که یک سریال از آن در ۲۰۱۵ ساخته شد (سرمایه آن توسط طرفدارانش در عرض شش ساعت جمع شد). فیلم و سریال پلات یکسانی دارند: در آکادمی لونا نووا که ساحره‌های جوان را تعلیم می‌دهد، یک دانش آموز جوان به نام آتسوکو کاگاری تلاش می‌کند که راه الگوی خود، ساحره‌ای به نام  شاینی چریوت را دنبال کند. شاینی کسی است که باعث علاقه کاگاری به جادو شد. با این‌که او مهارت خاصی در جادو ندارد و به همین خاطر دچار مشکلات فراوانی در مدرسه شده است ولی او ناامید نمی‌شود. بعد از پیدا کردن یادگاری از شاینی که یک عصای جادویی است، کاگاری می‌تواند جای خود را در دنیای جادو پیدا کند. شخصیت‌هایی این انیمه شامل هر کسی از هر جایی در دنیا می‌شود و به همین علت داستانش این همه طرفدار دارد. Little Witch Academia انیمیشن ستودنی و داستان روح‌نواز دارد. این انیمه تحسین برانگیز ۲۵ قسمت دارد.

 

Aggretsuko

انیمه Aggretsuko در مورد حیواناتی انسان‌نما است و به مشکلاتی انسانی مانند تبعیض در محیط کاری و اعتیاد می‌پردازد. البته این انیمه تمام این مسایل غامض را با طراحی و قالب بامزه‌اش بیان می‌کند. رتسوکو پاندایی است که هر شب برای رفع استرس ناشی از سر و کله زدن با رییس ضد زنش (که یک خوک است) در کارائوکه (جایی که ملت برای خواندن آهنگ با دوستانشان می‌روند) آهنگ دث متال می‌خواند. طنز اصلی این انیمه از دوگانگی شخصیت رتسوکو ریشه می‌گیرد. وی در هنگام کار شخصیتی تابع و متملق دارد که کاملا متضاد با رفتار خشنش در شب است. به طور کلی Aggretsuko نقدی اجتماعی بر جامعه است که بیشتر به مشکلات بزرگسالان می‌پردازد. این انیمه‌ای ۱۰ قسمتی مسلما ارزش نگاه کردن را دارد.

 

Hataraku Maou-sama! (The Devil Is a Part-Timer!)

انیمه Hataraku Maou-sama! به سراغ داستان فانتزی شیطان و قهرمان می‌رود. ولی این‌بار برخلاف دنیای قرون وسطی ماجرا در دنیای امروزی صورت می‌گیرد. شیطان از دنیای دیگری آمده و زمین برای او دنیایی کاملا جدید است. او مجبور است برای گذران زندگی در یک رستوران فست فود کار کند! در نتیجه داستان سر و ته می‌شود و از دید شیطان روایت می‌شود.

شیطان به همراه یارانش در سرزمین انته ایسلا زندگی می‌کرد. جنگ او برای فتح دنیا توسط قهرمان این سرزمین، امیلیا متوقف می‌شود. ارتش او شکست خورده و وی در قلعه خودش محاصره می‌شود. در اقدامی ناامیدانه او و دست راستش اَلسیِل پورتالی باز می‌کنند تا فرار کنند و بتوانند در جای دیگری تجدید قوا بکنند. ولی به جای این‌که در جای دیگر از انته ایسلا بروند، از توکیوی زمان سر در می‌آورند! به همین خاطر آنها مجبور می‌شوند زبان ژاپنی را یاد بگیرند، به قوانین این دنیا عادت کنند تا بتوانند در اینجا زندگی کنند.

شیطان و آلسیِل نام‌های مااو سادااُ و آشیا شیرو را برای خود بر می‌گزینند. خانه‌ کوچکی اجاره کرده و به صورت پاره وقت کار می‌کنند تا پول درآورند. زندگی آنها کاملا عادی است به این دلیل که در این دنیا جادو وجود ندارد. چون قدرت آنها محدود است، مااو و آشیا مجبور هستند خود را مثل آدم‌های عادی جا بزنند.

این انیمه ۱۳ قسمتی به خوبی کلیشه‌های فانتزی را دست می‌اندازد، پس آن را از دست ندهید.

 

Galaxy Angel

در این انیمه ماجرای فضایی گروهی به نام Galaxy Angel  را در کهکشان را روایت می‌کند. خود انیمه داستان فرعی از مانگا و یک بازی به همین نام است. ولی برخلاف مانگای اصلی و بازی که ماجرایی جدی و داستانی عشقی دارد، انیمه Galaxy Angel ماجرایی پر از اتفاقات عجیب و مضحک و خنده‌دار است.

در جایی از فضا گروهی از سربازان که به نام Galaxy Angel شناخته می‌شوند وظیفه دارند تا به دنبال قطعات تکنولوژی گمشده بگردند. مسئله اینجاست که هر پنج عضو این گروه خصوصیات عجیب و غریبی دارند. خود قطعات هم هر کدام خواص منحصر به فردی دارند که منجر به اتفاقات کمدی می‌شوند. انیمه هم به غیر از این پلات کلی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند و کلا هر قسمت از این انیمه ماجرای کمدی خودش را دارد. پس تعجبی ندارد که در هر قسمت از این انیمه این گروه در موقعیت‌های غیر عادی و طنز آمیز قرار بگیرند.

هر قسمت از این انیمه ۱۲۶ قسمتی مسلما لبخند به لب شما می‌آورد.

 

Gintama

انیمه Gintama یک از بهترین انیمه‌های کمدی‌ است و همه چیز را هجو می‌کند. از صنعت انیمه تا مسایل بزرگ اجتماعی مانند اختلاف طبقاتی، این انیمه حتی به خودش هم رحم نمی‌کند. Gintama در سرگرم کردن مخاطبش هیچ کوتاهی نمی‌کند و پر از لحظات، گفتگوها، موقعیت‌ها و شخصیت‌های خنده‌دار است. لحظات کمدی و پر از هرج و مرج این انیمه لحظه‌ای برای نفس کشیدن به شما نمی‌دهد.

زمان و مکان انیمه در ژاپن فئودال است با این فرق که فضایی‌ها به زمین حمله کرده‌اند و با تکنولوژی برتر خود زمین را یک مستعمره شده است. استفاده از شمشیر منع شده و سامورایی‌ها یوغ ستم را پذیرفته یا مخفیانه با فضایی‌ها مبارزه می‌کنند. در این میان گینتوکی ساکاتا یک مبارز سابق که الان همه کاری می‌کند، به همراه شینپاچی شیمورا دوست و دستیارش، کاگورا یک فضایی و سگشان ساداهارو سعی به گذران زندگی می‌کنند. در این میان هم فضایی‌ها، دزدان، جادوگران، موجودات و حیوانات عجیب و هر چیز دیگر هم سر راه آنها سبز می‌شود.

این انیمه ۳۵۰ قسمتی هنوز ادامه دارد و جزو انیمه‌های پر طرفدار است.

با این مقاله این مجموعه درباره انیمه‌های کمتر شناخته شده به اتمام رسید. امیدواریم از دیدن انیمه‌های معرفی شده در این سری لذت ببرید. با گیم نیوز همراه باشید تا اخبار انیمه‌های جدیدتر را دریافت کنید.

منبع polygon reelrundown
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

13 − 6 =