Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

رئیس جدید پلی‌استیشن مشخص شد؛ جیم رایان منتقد بکوارد و کراس-پلی!

0

سونی اندکی پیش در خبر مهمی اعلام کرد که جیم رایان به جای جان کودرا به‌عنوان رئیس جدید پلی‌استیشن انتخاب شده است. با گیم‌نیوز همراه باشید.

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی (یا همان پلی‌استیشن) از اول آوریل رئیس جدیدی را به خود خواهد دید. سونی در بیانیه‌ای اعلام کرد که جیم رایان، یکی از مدیران اجرایی کهنه‌کار این شرکت به‌عنوان رئیس جدید پلی‌استیشن گماشته شده و جان کودرا زین پس نایب رئیس این بخش خواهد بود. به گفته سونی، کودرا قرار است «تمرکز خود را روی ایجاد تجربه کاربری خلاقانه و بهبود بیشتر حوزه شبکه بگذارد».

رایان حدود ۲۵ سال است که در سونی فعالیت می‌کند و از این پس مستقیماً به رئیس کل شرکت، کنیچیرو یوشیدا، گزارش خواهد داد. پلی‌استیشن یکی از مهم‌ترین تجارت‌های سونی است و یوشیدا چندی پیش اعلام کرده بود که این زیرشاخه (که با عنوان «بازی و سرویس شبکه» شناخته می‌شود) بزرگ‌ترین بخش این شرکت در زمینه فروش و سود عملیاتی است. وی همچنین اذعان داشته بود که بازی برای سونی حکم «پیش‌برنده پیشرفت» را دارد.

رایان در رابطه با پست جدید خود اعلام کرده که از منصوب شدن به‌عنوان رئیس پلی‌استیشن «بسیار مفتخر» است:

من از روز‌های اولیه شاهد پیش‌رفت و تغییرات شگرف تجارت پلی‌استیشن بوده‌ام و امیدوارم قادر باشم که از این تجربه به خوبی برای تقویت بنیان تجارت «بازی و سرویس شبکه» و تکامل سرگرمی ارائه‌شده توسط پلی‌استیشن برای جامعه مشتاق و فعالش استفاده کنم.

رایان از سال ۱۹۹۴ در سونی مشغول به کار است و در طول زمان پله‌های پیشرفت را در این شرکت طی کرده است. وی در سال ۲۰۱۱ به‌عنوان رئیس بخش SIEE انتخاب شد تا مسئولیت برند پلی‌استیشن را در اروپا، خاورمیانه، آفریقا و اقیانوسیه برعهده بگیرد. وی پس از آن مسئول فروش جهانی و بازاریابی SIE شد و آخرین مقامی که پیش از ریاست SIE برعهده داشت، نایب رئیسی این بخش از شرکت بود.

جیم رایان سابقه نه‌چندان درخشانی در زمینه اظهار نظر‌ در موضوعات مورد بحث و جنجال دارد. او در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که سونی تمایلی به پشتیبانی از کراس-‌پلی ندارد زیرا در آن صورت کودکان کاربر پلی‌استیشن در معرض اثراتی قرار خواهند گرفت که این شرکت قادر به کنترل آنها نیست! فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس در واکنش به این حرف رایان گفته بود که چنین سخنانی به‌صورت کلی برای صنعت بازی‌های ویدیوئی سازنده نیست. رایان همچنین در جایی دیگر اذعان داشته بود که قابلیت پشتیبانی بکوارد چندان کاربردی نیست زیرا بازی‌های قدیمی «عتیقه» به نظر می‌رسند و کسی تمایل ندارد آنها را روی کنسول‌های جدید بازی کند.

منبع Gamespot
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

هشت − 5 =