Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

نگاهی به دموی جدید «رزیدنت اویل ۷»

0

دموی جدید رزیدنت اویل 7 نسبت به دموی قبلی یک پیشرفت محسوب می‌شود، چرا که یک آنتاگونیست چندش‌آور و ترسناک دارد، اطلاعات تازه‌ای از داستان بازی اصلی به دست می‌دهد و جو به شدت خاصی دارد.

«دموی فانوس» -که به خاطر پیرزن فانوس به دست ترسناکش این اسم را دارد- همچنین اولین نگاه ما بر رزیدنت اویل 7 نهایی محسوب می‌شود. این دمو که در گیمزکام برای همه قابل بازی بود اما بعد از آن فقط ویدئوی آن منتشر شد، در واقع بخشی از بازی نهایی است.

1466013414-keyartبا وجود این‌که رزیدنت اویل 7 یک شخصیت اصلی دارد و داستان او را دنبال می‌کند، این بخش‌های تکه تکه شده‌ای که هر بار می‌توانید بازی کنید را هم در بر دارد، تا رفته رفته با بازی کردن آن‌ها، تصویری از آن‌چه در جریان است به دست آورید.

دموی جدید شما را در وضعیتی قرار می‌دهد که وقتی برای فکر کردن و نفس تازه کردن ندارید. شما با رودررویی با زن هیولایی فانوس به دست بی رحمی شروع می‌کنید که با جیغ‌های بنفش خود شما و آن‌چه در اطرافتان به عنوان پناهگاه به آن نگاه می‌کنید را به خود می‌لرزاند.

وقتی که این زن شما را بگیرد، اتفاق خوش‌آیندی نخواهد افتاد، بنابراین عاقلانه‌ترین کار این است که بی سر و صدا از گوشه و کنار رد شوید و سعی کنید او شما را نبیند. این بخش از بازی ما را به شدت به یاد بازی «بیگانه: انزوا» می‌اندازد و همان حس فشار و استرسی که بازی‌کننده زمانی که احساس می‌کرد هیولا به او نزدیک است تجربه می‌کرد.

محیط روستایی جنوب آمریکایی بازی البته، بیشتر از هر چیز یادآور «فاجعه‌ی اره برقی در تگزاس» و «تپه‌ها چشم دارند» است و درخواست زن فانوس به دست که مدام می‌گوید می‌خواهد “تو را غذای بچه‌هایش کند” و این‌که چه‌طور دلش می‌خواهد که روی شما تف کند چون کار زشتی مرتکب شده‌اید، به شدت آزاردهنده است.

این ویدئو از بازی کردن خبرنگار یوروگیمر است:

نتیجتا، بازی به بهترین نحو ممکن یک رزیدنت اویل است – یک قصر ترسناک، یک عامل وحشت ناشناخته و یک راز خانوادگی ناشناخته پشت همه‌ی آن‌ها است. زن فانوس به دست هم Marguerite Baker یکی از اعضای خانواده است که در دموی قبلی هم به آن‌ها اشاره می‌شد، و دیگر سرنخ‌هایی از داستان بازی اصلی هم در این دمو هست که فعلا آن‌ها را لوث نمی‌کنیم.

حتا یک معما هم در بازی هست – یک معمای ساده البته، اما از همان جنس معماهایی که نیاز است شما برای باز کردن قفل در چیزی را از جایی پیدا کنید و در قفل بچرخانید تا بتوانید وارد شوید! دیگر رزیدنت اویل‌تر از این؟

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.